Materské centrum MOTÝLIK

vo svojich deťoch žijeme ďalej. (Euripides)

PREVÁDZKOVÝ PORIADOK

PREVÁDZKOVÝ PORIADOK

PREVÁDZKOVÝ PORIADOK

 

(1) Prevádzka Regionálneho informačného materského centra Motýlik (ďalej len „MC") je zabezpečovaná počas pracovných dní od pondelka do piatku od 16.00 do 18.00 jednou stálou pracovníčkou a zmluvnými alebo dobrovoľnými pracovníkmi.
(2) Prevádzka materského centra je určená pre :
a) bezplatné poskytnutie zázemia rodičom alebo inej zodpovednej osobe (ďalej len „zodpovedná osoba") na zabezpečenie krátkodobej starostlivosti o deti mladšie ako 1 rok,
b) pobyt detí starších ako 1 rok v prítomnosti zodpovednej osoby bez časového obmedzenia za úhradu,
c) krátkodobé opatrovanie detí vo veku od 3 do 10 rokov bez prítomnosti zodpovednej osoby s maximálnou dobou pobytu 3 hodiny denne za úhradu.
(3) Postup pri prijímaní detí :
Pri vstupe do MC je rodič alebo iná zodpovedná osoba (ďalej len „zodpovedná osoba") povinný zaregistrovať dieťa.
Registrácia prebieha na recepcií a zahŕňa meno a priezvisko dieťaťa, adresu trvalého pobytu dieťaťa, dátum narodenia dieťaťa a aktuálne telefónne číslo zodpovednej osoby.

Počas registrácie sa zodpovedná osoba zoznámi s prevádzkovým poriadkom MC. Registráciou dieťaťa rodič vyjadruje svoj súhlas s prevádzkovým poriadkom MC a platným cenníkom.
Nie je možné zaregistrovať choré dieťa. Posúdenie zdravotného stavu dieťaťa vykoná príslušný pracovník MC pri registrácií.
Zdravotne postihnuté dieťa je prijaté iba v sprievode zodpovednej osoby.
Po registrácii zodpovedná osoba dieťa prezuje, prípadne prezlečie a veci uloží do určenej skrinky. Ak zodpovedná osoba zostáva s dieťaťom v MC je povinná sa prezuť, prípadne použiť návleky.
(4) Postup pri odchode dieťaťa z MC :
Pri odchode dieťaťa zodpovedná osoba na recepcii uhradí poplatok za pobyt dieťaťa v súlade s platným cenníkom.

Dieťa môže odísť len v sprievode zodpovednej osoby, ktorá dieťa pri vstupe do MC zaregistrovala, prípadne inej vopred poverenej osoby.
(5) Pobyt dieťaťa v MC:
V priestoroch MC môže dieťa alebo zodpovedná osoba využívať pri hre s dieťaťom všetky dostupné pomôcky, hračky či iný didaktický materiál.
Dieťa si môže do MC priniesť vlastnú hračku. Zodpovednosť za takúto hračku nesie zodpovedná osoba.
Počas pobytu v priestoroch MC dieťa a zodpovedná osoba môžu používať hygienické zariadenia (WC detské i pre dospelých, prebaľovací pult, umývadlo a pod.).
Elektrické zariadenia (napr. mikrovlnka) smie obsluhovať iba zamestnanec MC.
Počas pobytu dieťaťa MC nezabezpečuje jeho stravu, ale po dohode so zodpovednou osobou môže MC zabezpečiť podávanie trvanlivých cukroviniek (keksy, sušienky) a nápojov.
MC umožňuje bezplatné požičiavanie odbornej literatúry. Maximálna doba požičania vybraného titulu je 30 dní. Pri požičiavaní odbornej literatúry sa zodpovedná osoba zaregistruje na recepcii. Registrácia pozostáva z mena a priezviska zodpovednej osoby, adresy trvalého pobytu, telefónneho čísla a čísla občianskeho preukazu.
Požičiavanie hračiek, ktoré sú majetkom MC nie je povolené.
(6) V priestoroch MC je zakázané :
- zdržiavanie sa osôb pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok
- zdržiavanie sa chorých osôb, ktoré môžu byť zdrojom infekčných chorôb
- fajčenie a požívanie alkoholických nápojov alebo iných omamných a psychotropných látok
- vodenie psov a iných zvierat
- vnášania ostrých, rozbitných a nebezpečných predmetov.
(7) MC ani jeho zamestnanci nepreberajú zodpovednosť za žiadne cennosti, ktoré si jeho návštevníci prinesú so sebou do priestorov MC ( napr. mobilné telefóny, fotoaparáty a pod.).
(8) MC ani jeho zamestnanci nepreberajú zodpovednosť za odložené veci v priestoroch šatne. ( napr. kočíky, topánky, bundy a pod. )
(9) MC si vyhradzuje právo uzavrieť priestory MC pre verejnosť v čase pravidelných aktivít ( napr. tvorivé dielne) a neposkytovať žiadne iné služby, okrem dojčenia a prebalenia.
(10) Upratovanie a dezinfekcia priestorov MC bude prebiehať v súlade s príslušnou hygienickou normou minimálne raz denne, umývanie okien minimálne raz za tri mesiace. Upratovanie zabezpečuje prevádzkovateľ.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti